Jesteś tutaj:

Powiatowa Szkoła Rodzenia

Data: 27.01.2020 r., godz. 15.25    1991
Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia
Rusza kolejna edycja Powiatowej Szkoły Rodzenia

W piątek 24 stycznia władze Powiatu Wołomińskiego podpisały z dyrekcją Szpitala MBNP w Wołominie umowę na prowadzenie Powiatowej Szkoły Rodzenia w 2020 roku.

Umowę podpisali Starosta Wołomiński Adam Lubiak, Wicestarosta Robert Szydlik oraz Dyrektor Szpitala Grzegorz Krycki. – Do udziału w cyklu spotkań zapraszamy wszystkich rodziców oczekujących dziecka i planujących poród w naszym powiatowym szpitalu. Udział
w zajęciach jest bezpłatny, całość realizowana jest ze środków Starostwa w ramach PROGRAMU POLITYKI PRORODZINNEJ W POWIECIE WOŁOMIŃSKIM ,,TAKrodzina.pl” – mówi Starosta Adam Lubiak. Wysokość dofinansowania wynosi 80 tys. złotych. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest potwierdzenie zamieszkania przyszłej mamy na terenie powiatu wołomińskiego.

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowany personel medyczny: pielęgniarki, położne i fizjoterapeutki zatrudnione w wołomińskim szpitalu. Plan zajęć składa się z dziewięciu cotygodniowych spotkań i obejmuje zajęcia teoretyczne, warsztatowe oraz spotkania z fizjoterapeutą. Uczestnicy szkoły rodzenia mają możliwość m.in. poszerzenia wiedzy na temat okresu ciąży i porodu, co pozwala zmniejszyć lęk przed nieznanym, nauki praktycznych sposobów przystawiania do piersi, kąpieli i pielęgnacji noworodka oraz uzyskania odpowiedzi na pytania, które pojawią się wraz z przebiegiem ciąży. Każdy cykl szkoleniowy kończy się rozdaniem okolicznościowych certyfikatów.

Szczegółowe informacje o Powiatowej Szkole Rodzenia dostępne są na stronie internetowej:
http://www.szpitalwolomin.pl/powiatowa-szkola-rodzenia/.