Jesteś tutaj:

Powiatowy Uniwersytet Otwarty

Data: 17.10.2019 r., godz. 12.18    636
Inauguracja nowego roku spotkań i wykładów Stowarzyszenia Powiatowego Uniwersytetu Otwartego.
Dnia 15 października 2019 roku, w Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów, został zainaugurowany nowy rok spotkań i wykładów Stowarzyszenia Powiatowego Uniwersytetu Otwartego. Otwarcia dokonał Adam Lubiak - Starosta Wołomiński i Burmistrz Miasta Ząbki Pani Małgorzata Zyśk oraz Prezes Zarządu SPUO Pani Jadwiga Suk.
Uroczystość rozpoczęto hymnem uniwersyteckim Gaudeamus Igitur - łac. „Radujmy się więc”. Podczas spotkania został wykonany także Hymn Powiatowego Uniwersytetu Otwartego Wołomin-Ząbki, autorstwa Pani Teresy Sadowskiej.

Stowarzyszenie ma charakter otwarty, dla osób w każdym wieku. Podczas spotkań uczestnicy mogą wysłuchać wykładów na istotne tematy m.in. z zakresu ochrony zdrowia, bezpiecznych zakupów, historii i otaczającej flory i fauny. Stowarzyszenie organizuje także wspólne wyjścia do teatrów i wycieczki krajoznawcze.
Spotkania odbywają się jeden raz w tygodniu, we wtorki o godz.13:45-15:30. Miejsce spotkań w Wołominie: Powiatowa Biblioteka Publiczna w Wołominie im. Heleny i Stefana Nasfeterów, ul. Ogrodowa 1A, Wołomin. Dla słuchaczy z Ząbek, w sali Szkoły Podstawowej Nr 1, im. Generała Kleeberga, przy ul. Harcerskiej 9, w godz.16:45-18:30.
Prosimy o udostępnianie tej wiadomości osobom, które chciałyby skorzystać z tej możliwości wspólnych spotkań.

Z przemówienia powitalnego Pani Jadwigi Suk: Tematyczne cykle wykładowe, na bieżący semestr zostały opracowane głównie oraz w dalszym ciągu pod hasłem "Zakochaj się w Polsce" i dla wyjątkowego okresu, tj. jubileuszy, związanych z historią Niepodległości Polski, jak również 100-letnią rocznicą nadania praw miejskich dla miasta Wołomina.
Jednocześnie, podkreślamy z wielkim uznaniem i zadowoleniem, że po raz pierwszy w naszym Uniwersytecie, współorganizatorem tematyczno-wykładowym w bieżącym semestrze jesienno-zimowym 2019/20, jest Starosta Wołomiński. Również, z bardzo wielkim uznaniem podkreślamy, że współorganizatorem wykładów wiosenno-letnich, jest Burmistrz Urzędu Miasta Ząbki.
Za promocje - Staroście Wołomińskiemu Panu Adamowi Lubiak i Burmistrz Urzędu Miasta Ząbki Pani Małgorzacie Zyśk - Zarząd Uniwersytetu i Słuchacze składają ogromne podziękowania.