Jesteś tutaj:

Majówka w Chrzęsnem 2019

Data: 20.05.2019 r., godz. 16.00    569
W niedzielę odbyła się długo oczekiwana impreza plenerowa Majówka w Chrzęsnem 2019.
Impreza plenerowa zorganizowana na terenie Zespołu pałacowo-parkowego w Chrzęsnem, dedykowana była całym rodzinom. Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, została przygotowana bogata oferta kulturalna. Występy zespołów ludowych, animacje, gry, quizy, stoiska artystyczne, w tym: muzyczne, plastyczne, grupa rekonstrukcyjna Rajski ptak. Na najmłodszych czekały również darmowe dmuchańce i ulubione maskotki. Podczas Majówki kilkaset osób skorzystało również z możliwości zwiedzania Pałacu. Dużym zainteresowaniem cieszył się wernisaż malarstwa prof. Zdzisławy Ludwiniak. Kulminacyjny moment imprezy stanowił występ zespołu Piękni i Młodzi, który niewątpliwie porwał tłum do wspólnej zabawy.

Oficjalnie Majówkę otworzyli Starosta Adam Lubiak oraz Wicestarosta Robert Szydlik, który jednocześnie zapowiedział występ Grupy JASIEŃKI z Jasienicy. W wydarzeniu udział wzięli Poseł do Parlamentu Europejskiego Jacek Saryusz-Wolski, Poseł na sejm RP Anita Czerwińska oraz samorządowcy: Radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego Katarzyna Lubiak, Wójt Dąbrówki Radosław Korzeniewski, Wójt Jadowa Dariusz Kokoszka, Radni Powiatowi Kazimierz Rakowski, Piotr Borczyński, Paweł Solis, Sławomir Klocek oraz Sołtys Chrzęsnego Eugeniusz Dąbrowski. Na zaproszenie Starosty Wołomińskiego w imprezie udział wzięli również Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego AK Ziemi Radzymińskiej Władysław Kolatorski, członek zarządu spółki PL 2012+ (operatora stadionu Narodowego) Marzena Małek oraz Pani Grażyna Krupa z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Już kolejny rok mamy okazję zaprosić Państwa do wspólnej zabawy w wyjątkowym miejscu - Pałacu w Chrzęsnem. Tegoroczna edycja jest jednak szczególna. Pałac został wyróżniony
w ogólnopolskim konkursie konserwatorskim ZABYTEK ZADBANY jako jeden z wzorów rewitalizacji – powiedział do uczestników starosta Adam Lubiak.
 
W programie wydarzenia znalazły się:
15:20-16:00 – Grupa JASIEŃKI z Jasienicy
16:10-17:00 – Występ Orkiestry Sinfonia Nova pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego
17:30-18:30 – KABARET Z KONOPII
18:30-19:30 – KONCERT Lata 20. Lata 30. – Anna Bystroń-Jajkiewicz i Dariusz Kordek
GWIAZDA WIECZORU – 19:30-20:30 – PIEKNI i MŁODZI

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za tak liczny udział i dobrą zabawę do samego końca. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z imprezy. Przygotowujemy dla Państwa również videorelację, którą opublikujemy na naszym profilu na portalu Facebook już niebawem.