Jesteś tutaj:

Bieg 1920 – XXIX Półmaraton "Cudu nad Wisła" w tym roku wirtualnie

Data: 03.08.2020 r., godz. 13.32    1127
Tegoroczny Bieg 1920 - XXIX Półmaraton "Cudu nad Wisłą" odbędzie się w formie biegu wirtualnego z powodu epidemii. Zachęcamy zawodników do tej bezpiecznej formy sportowego uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej.
Bieg 1920 – XXIX Półmaraton "Cudu nad Wisła" w tym roku wirtualnie
Tegoroczny Bieg 1920 - XXIX Półmaraton "Cudu nad Wisłą" odbędzie się w formie biegu wirtualnego z powodu epidemii. Zachęcamy zawodników do tej bezpiecznej formy sportowego uczczenia setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Dystans 21,1 km można przebiec dowolną trasą i należy go udokumentować plikiem w formacie GPX z popularnych aplikacji biegowych. Plik należy zarejestrować w terminie 15-17.08.2020. Wyniki biegu będą publikowane on-line. Na uczestników czekają przesyłki z okolicznościowymi medalami i atrakcyjnymi pakietami startowymi.
Organizatorzy zdecydowali się na formę biegu wirtualnego, aby zachować warunki bezpieczeństwa, dystansu społecznego i przestrzegać przepisów, obowiązujące podczas pandemii.
Wszelkie informacje, regulamin i przekierowanie do formularza zapisów znajdą Państwo na www.bieg1920.pl.
Aby wziąć udział w tegorocznym Biegu 1920, należy do 31 lipca 2020 r. zarejestrować się na stronie www.online.datasport.pl i uiścić opłatę startową 50 zł (z opłaty zwolnieni są seniorzy i zawodnicy z niepełnosprawnością). Następnie w terminie 15-17 sierpnia przebiec dystans Biegu 1920, tj. 21,1 km w terenie, dowolną trasą. Zachęcamy do startu o godz. 9:00 w dniu 15 sierpnia. Przebiegnięcie dystansu biegu należy udokumentować plikiem GPX, wygenerowanym z dowolnej, popularnej aplikacji typu Endomondo, Garmin, Strava, Suunto, Polar, itp. Wyniki należy przesłać na stronę www.datasport.pl do 17.08.2020 do godz. 23:59.
Tak samo jak podczas tradycyjnego biegu, wyniki będą publikowane na stronie – w miarę przesyłania przez biegaczy. Dla wszystkich uczestników biegu organizatorzy przygotowali medale, opracowane na podstawie międzywojennych grafik, oraz pakiety startowe, w skład których wchodzą: koszulka, kubek, workoplecak i pamiątki okolicznościowe. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają ponadto puchary i pamiątkowe upominki.
Zapraszamy wszystkich biegaczy, którzy zapisali się na Bieg 1920 jeszcze przed epidemią koronawirusa i liczyli na udział w tradycyjnej, masowej imprezie sportowej, aby pozostali z nami i wzięli udział w biegu wirtualnym – będziemy kibicować Państwu równie mocno, jak co roku, choć zdalnie. Będziemy w ten sposób manifestować pamięćo zwycięstwie z 1920 r. i nowoczesny patriotyzm.
W przypadku rezygnacji z udziału w Biegu 1920 można uzyskać zwrot opłaty startowej lub przenieść ją na przyszły rok, na 30-tą jubileuszową edycję Biegu 1920. W tym celu należy napisać maila na adres: biuro@datasport.pl. Więcej informacji można znaleźć w regulaminie wirtualnego Biegu 1920. Kontakt do organizatora: Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu, tel. 22 786 52 99, e-mail: biuro@rokisradzymin.pl.
Główni sponsorzy tegorocznej edycji Biegu 1920 to: Fundacja PGNiG, PGE Dystrybucja, marka Kropla Beskidu.
Serdecznie zapraszamy biegaczy do udziału w tym wydarzeniu i świętowania zwycięstwa pod Radzyminem!