Z okazji Światowego Dnia Chorego w dniu 3 lutego w kaplicy Szpitala Powiatowego w Wołominie odbyła się Msza Św. pod przewodnictwem Arcybiskupa diecezji warszawsko – praskiej J.E. Henryka Hosera.
Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku. Święto to obchodzone jest corocznie w kościele katolickim dnia 11 lutego. Jednak diecezjalne obchody tego dnia w powiecie wołomińskim odbyły się 3 lutego, kiedy to z wizytą do pacjentów przybył J.E. Arcybiskup Henryk Hoser. Wspólnie ze Starostą Wołomińskim oraz dyrektorem szpitala Jego Ekscelencja odwiedził kilka oddziałów wołomińskiej placówki, gdzie dobrym słowem wspierał chorych, a błogosławiąc im życzył szybkiego powrotu do zdrowia.
 |
J.E. Arcybiskup Henryk Hoser |
|
Podczas Eucharystii modlono się o zapewnienia dobrej opieki chorym, dowartościowanie cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim duchowej, włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich i rodzin zakonnych oraz popieranie zaangażowania wolontariatu.
Oprócz licznej grupy pacjentów na uroczyste obchody Dnia Chorego do Szpitala Powiatowego w Wołominie przybyli również przedstawiciele władz lokalnych oraz duszpasterze z okolicznych miejscowości.
 |
Szpitalna kaplica wypełniona była wiernymi |
|
/mk/