Jesteś tutaj:

42 Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu

Data: 11.02.2020 r., godz. 14.00    452
W dniach 4-9 lutego 2020 r. Zespół Muzyki Dawnej Flauti Divertenti z Woli Rasztowskiej/Gmina Klembów/ brał udział w 42 Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej Schola Cantorum w Kaliszu.
. Wyjazd Zespołu Patronatem objęli: Starosta Wołomiński - Adam Lubiak i Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak.
Zespół Muzyki Dawnej Flauti Divertenti powstał w lipcu 2017 roku w Woli Rasztowskiej. W jego skład wchodzą cztery osoby: Lena Perzyna, Aleksandra Szczapa, Wiktoria Perzyna i Maria Szczapa. Kierownikiem Zespołu jest Marcin Szczapa. Zespół wykonuje muzykę z okresu średniowiecza, renesansu i baroku. Występuję w historycznych strojach z XV w. uszytych i zaprojektowanych przez kostiumolog Agnieszkę Mazur.
Udział w najważniejszym Ogólnopolskim Festiwalu był ogromnym wyróżnieniem dla Zespołu, który reprezentował nie tylko Gminę Klembów i Powiat Wołomiński, ale całe Województwo Mazowieckie, będąc jego jedynym przedstawicielem.
W swym debiucie ZMD Flauti Divertenti zyskał uznanie w oczach Jury, złożonego z profesorów największych polskich Akademii Muzycznych.
Otrzymał nagrody i wyróżnienia:
- Za udany debiut
- Za użycie instrumentu "Sierszreńki"
- Stypendium Kaliskiego Stowarzyszenia Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży Schola Cantorum w kategorii muzyk dla Marysi Szczapy
- Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika Festiwalu dla Leny Perzyny.
Video relacja:
https://www.youtube.com/watch?v=5X68mxz45dE