Jesteś tutaj:

Filharmonia dla Dzieci - relacja

Data: 21.11.2019 r., godz. 07.00    360
W dniach 14 i 17 listopada odbyły się koncerty Filharmonii dla Dzieci, których gwiazdami na scenie były harfy. Koncerty odwiedziło ponad 600 słuchaczy.
W dniach 14 i 17 listopada odbyły się koncerty Filharmonii dla Dzieci, których gwiazdami na scenie były harfy. Koncerty odwiedziło ponad 600 słuchaczy, a zakres muzycznego programu był niezwykle rozległy. Dzieci słuchały muzyki od celtyckiej po współczesną, poznawały muzyczne postacie i zasady koncertowego savoir-vivre. Dzieci pięknie podsumowały muzykę na harfy, określając ją słowami: niebiańska, uspokajająca, usypiająca, delikatna i magiczna – to wspaniały zasób słów jak na małych słuchaczy. O fascynacji harfami świadczyć mogły nie tylko bilety wyprzedane przed czasem, ale też ogromna kolejka chętnych dzieci, które chciały same spróbować gry. Organizatorzy cierpliwie pokazywali instrumenty każdemu z dzieci tak, że tego dnia zagrał na harfie każdy kto chciał.

Filharmonia dla Dzieci – 2019 jest dofinansowana ze środków Powiatu Wołomińskiego, partnerem projektu jest Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce oraz Nuctech S.A.
Twórcą i dyrektorem projektu jest Anna Szarek.