Jesteś tutaj:

Podsumowanie ostatniej kolejki Powiatowych Spotkań Piłkarskich – Better Together.

Data: 31.10.2019 r., godz. 15.15    424
W miniony weekend została rozegrana ostatnia kolejka rundy jesiennej II edycji Powiatowych Spotkań Piłkarskich Better Together. Wraz z początkiem sezonu wystartowało z nami 14 drużyn reprezentujących Powiat Wołomiński.
W miniony weekend została rozegrana ostatnia kolejka rundy jesiennej II edycji Powiatowych Spotkań Piłkarskich Better Together. Wraz z początkiem sezonu wystartowało
z nami 14 drużyn reprezentujących Powiat Wołomiński. Grali z nami zawodnicy następujących klubów piłkarskich: KS Akademia Młodego Piłkarza GOOL, MKS Ząbkovia Ząbki, Radzymiński Klub Sportowy Mazur, TKS Bóbr Tłuszcz, Fair Play Ząbki, UKS Jedynka Marki i UKS Akademia Piłkarska Radzymin. Drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch kategoriach, 2009/2010 i 2011/2012.
Tworząc przy współudziale Powiatu Wołomińskiego projekt Powiatowych Spotkań Piłkarskich - Better Together chcieliśmy zaprojektować rozgrywki, których głównym celem jest umożliwienie rozwoju młodym, często „wykluczonym” zawodnikom, poprzez danie im możliwości czerpania radości z gry meczowej i rywalizacji, bez zbędnej presji. W związku
z powyższym, organizując nasze spotkania, wprowadziłem pewne fundamentalne założenia, tzn. nie publikujemy wyników, tabel, czy klasyfikacji. Staramy się umożliwić pozytywną grę każdemu i każdej, gdyż nasz projekt skierowany jest zarówno do chłopców, jak
i dziewczynek, grających razem.
Rozwój poprzez grę, to charakteryzuje Powiatowe Spotkania Piłkarskie i mamy nadzieję, że nasze rozgrywki przysłużyły się biorącym w nich udział zawodnikom, do poprawy umiejętności piłkarskich.
To z miłości do piłki rodzi się zaangażowanie, determinacja i nadzieja na końcowy sukces. Nie każdy zostanie drugim Robertem Lewandowskim, jednak promocja sportu i zarażenie młodych ludzi miłością do kultury fizycznej jest tym na czym nam szczególnie zależy, gdyż wiemy jak ważny jest trening w prawidłowym rozwoju człowieka. Zgodnie z hasłem, sport najlepszą profilaktyką zdrowia!
Dziękujemy, że byliście z nami i mam nadzieję, że będziemy dalej budowali pozytywny wizerunek piłki nożnej w powiecie wołomińskim.
Już teraz możemy zapowiedzieć rundę wiosenną, którą planujemy rozpocząć na początku kwietnia, dlatego serdecznie zapraszam nowe zespoły by dołączyły do naszego grona. Razem budujemy silny sport w Powiecie Wołomińskim!
W tym miejscu chciałbym podziękować Powiatowi Wołomińskiemu za współorganizację naszych rozgrywek i pomoc w realizacji założonych celów. Szczególnie dziękuję Zarządowi Powiatu za przychylne podejście do naszej idei. Bez wsparcia i udziału samorządu nasz wspólny sukces byłby nie możliwy do osiągnięcia.

Tomasz Giler


Akademia Młodego Piłkarza
GOOL