Jesteś tutaj:

XVII Spotkanie Niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”.

Data: 31.10.2019 r., godz. 13.00    515
W niedziele 27 października br odbyło się w Zielonce kolo Warszawy XVII Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Malej Ani” Doroczna impreza integracyjna zorganizowana przez Fundację Polską Raoula Follereau we współpracy z Powiatem Wołomińskim,
Przy wsparciu Powiatu Wołomińskiego
XVII Spotkanie Niepełnosprawnych dzieci „Wszystkie Anioły Małej Ani”.

W niedziele 27 października br odbyło się w Zielonce kolo Warszawy XVII Spotkanie Niepełnosprawnych Dzieci „Wszystkie Anioły Malej Ani” Doroczna impreza integracyjna zorganizowana przez Fundację Polską Raoula Follereau we współpracy z Powiatem Wołomińskim, Komisją Episkopatu Polski do spraw Misji, UKSW, 58 Szczepem ZHR „Rosa Venti” oraz wolontariuszami ze szkół zielonkowskich zgromadziła ponad trzysta niepełnosprawnych dzieci z opiekunami. Spotkanie rozpoczęło się od uroczystej mszy św. która celebrowali: przedstawiciel ks. bpa Jerzego Mazura, dyrektor Centrum Formacji Misyjnej ks. Jan Fecko, reprezentujący rektora UKSW ks. prof. Jan Przybyłowski, proboszcz parafii Matki Boskiej Częstochowskiej ks. kan. Kazimierz Seta oraz ks. prałat Mieczysław Stefaniuk.
Po mszy św. wszystkie dzieci otrzymały posiłek i słodycze. Najbardziej uczestnikom podobała się wspaniała zabawa podczas koncertu kapeli Drewutnia z Lublina. Podczas koncertu przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji przeprowadzili konkursy z nagrodami na temat bezpieczeństwa na drodze. Jak co roku spotkanie zakończyło się poprowadzoną przez orkiestrę dętą z Pułtuska paradą niepełnosprawnych dzieci. Na zakończenie, z miejsca, którym siedemnaście lat temu na przejściu dla pieszych zginęła inicjatorka Misyjnego Apostolstwa Niepełnosprawnych dzieci Ania Szałata uczestnicy spotkania wystosowali doroczny „Apel do kierowców”.
Serdecznie dziękujemy Zarządowi Powiatu Wołomińskiego za wsparcie finansowe, które pomogło nam w dużej części sfinansować posiłek dla uczestników Zlotu.