Jesteś tutaj:

AMP GOOL charytatywnie "Dzieci – Dzieciom" – WIELKI FINAŁ

Data: 28.02.2018 r., godz. 14.00    1561
Po bardzo emocjonujących eliminacjach (wzięło w nich udział blisko 800 dzieci), które odbywały się w trzy kolejne soboty lutego br., w trzech różnych miejscowościach, przyszedł czas na Wielki Finał turnieju AMP GOOL – został rozegrany w sobotę (24.02.2018) na hali w Zespole Szkół nr 1 w Wołominie.
W zawodach wzięły udział drużyny AMP GOOL z całego Mazowsza. Powiat Wołomiński reprezentowały drużyny z: Wołomina, Duczek, Klembowa oraz Leśniakowizny.
Mecze były rozgrywane w czterech kategoriach wiekowych: 2012/11, 2010/2009, 2008/2007 oraz 2006/05. Dla wszystkich uczestników turnieju było to z pewnością wydarzenie, na które czekali z wielką niecierpliwością, a każdy z nich chciał jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności piłkarskie.
Poza rywalizacją sportową na wszystkich zawodników oraz ich opiekunów czekały rozmaite atrakcje.
Podczas turnieju obecny był Pawła Skóry – trener techniki AMP GOOL oraz Mistrza Świata i Europy w piłkarskim Freestyle, który podczas turnieju prezentował swoje niesamowite wyczyny z piłką. Podczas całej imprezy odbywały się warsztaty dla dzieci z techniki piłkarskiej, a także można było zdobyć książkę z autografem mistrza. Kolejnym punktem turnieju były licytacje. Podczas finału można było wylicytować koszulkę Reprezentacji Polski z autografem Kamila Grosickiego, buty piłkarskie z autografem Michała Pazdana i Artura Jędrzejczyka oraz piłkę z autografem Jakuba Rzeźniczaka. Serdecznie dziękujemy im za przekazanie tak cennych nagród na licytację, z której pieniądze będą przekazane na letnie obozy podopiecznych AMP Futbol Varsovia, czyli dla dzieci z niepełnosprawnością ruchową, którzy podczas turnieju zaszczycili nas swoją obecnością i zaprezentowali przed całą publicznością swoje piłkarskie umiejętności. Z pewnością było to dla nich niesamowite przeżycie, ponieważ był to ich pierwszy występ przed tak dużą liczbą kibiców, z których głównym kibicem i gościem był Piotr Świerczewski – wybitny Reprezentant Polski. Punktem kulminacyjnym loterii fantowej był „Weekend ze Skodą”, gdzie można było wygrać wybrany, zatankowany samochód marki Skoda, do dyspozycji na cały weekend. Przy okazji składamy podziękowania dla sponsora tytularnego Grupy Auto Wimar.
Po całodniowej rywalizacji udało wyłonić się najlepsze zespoły Wielkiego Finału. W kategorii 2012/11 najlepsza okazała się drużyna AMP Stanisławów I, w kategorii 2010/09 zwyciężył zespół AMP Leśniakowizna, natomiast w kategorii 2007/08 zwycięstwo świętowała drużyna AMP Łosice, w najstarszej kategorii wiekowej 2006/05 wygrał zespół AMP Goworowo.
Oto klasyfikacja końcowa drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych
Kategoria 2012/2011
1. AMP Stanisławów Pierwszy
2. AMP Duczki
3. AMP Wołomin
4. AMP Tłuszcz

Kategoria 2009/2010

1. AMP Leśniakowizna
2. AMP Tłuszcz
3. AMP Ostrów Mazowiecka
4. AMP Olszewo Borki
5. AMP Legionowo
6. AMP Duczki

Kategoria 2007/2008
1. AMP Łosice
2. AMP Tłuszcz II
3. AMP Tłuszcz I
4. AMP Duczki
5. AMP Warszawa Wola
6. AMP Kotuń

Kategoria 2006/2005
1. AMP Goworowo
2. AMP Stare Bosewo
3. AMP Stanisławów Pierwszy
4. AMP Wołomin II
5. AMP Duczki
6. AMP Wołomin I
7. AMP Warszawa Wola

Na koniec turnieju każdy zawodnik otrzymał medal i puchar, które wręczali: Elżbieta Radwan (Burmistrz Wołomina), Piotr Świerczewski (Wicemistrz Olimpijski z Barcelony z 1992 r.) oraz Magdalena Wojtaszek (przedstawicielka Sponsora tytularnego Grupy AUTO WIMAR). Natomiast najlepsze trzy drużyny w każdej kategorii wiekowej dodatkowo otrzymały nagrody rzeczowe, które zostały ufundowane przez: Grupę AUTO WIMAR, PWiK Wołomin, ZEC Wołomin, FOTO-ELKA, AM Events, wolomin.swiatlowod.pl, a także sklep piłkarski GOOLSHOP.pl
Ponadto wyłoniliśmy najlepszego bramkarza, najlepszego strzelca i najlepszego zawodnika Turnieju. W najmłodszej kategorii wiekowej nagrodziliśmy również najmłodszego zawodnika turnieju (urodzonego w końcówce listopada 2012 r.).

Oto zawodnicy, którzy zwyciężyli w poszczególnych kategoriach
Kategoria 2012/2011
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Adrian Kur (AMP Tłuszcz)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Marcin Zimnoch (AMP Stanisławów)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Radosław Maćkowski (AMP Duczki)
Najmłodszy Zawodnik Turnieju: Antoni Bogucki (AMP Duczki)

Kategoria 2009/2010
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Piotr Mikołajczak (AMP Legionowo)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Danuta Rek (AMP Leśniakowizna)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Paweł Mędelewski (AMP Tłuszcz)

Kategoria 2008/2007
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Rafał Banaszek (AMP Tłuszcz I)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Michał Opłotny (AMP Tłuszcz II)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Hubert Stefaniuk (AMP Łosice)

Kategoria 2005/2006
Najlepszy Bramkarz Turnieju: Aleksander Porębski (AMP Stanisławów I)
Najlepszy Strzelec Turnieju: Jakub Postek (AMP Stare Bosewo)
Najlepszy Zawodnik Turnieju: Jakub Filipiak (AMP Goworowo)

W imieniu całego Zarządu Klubu AMP GOOL chcielibyśmy podziękować wszystkim przybyłym Gościom i rodzicom za ich wspaniały doping i wsparcie młodych piłkarzy. Ogromne podziękowania należą się również władzom samorządowym, Staroście Powiatu Wołomińskiego Panu Kazimierzowi Rakowskiemu oraz Burmistrz Wołomina Pani Elżbiecie Radwan oraz Sponsorom Głównym: Grupie AUTO WIMAR, PWiK Wołomin oraz ZEC Wołomin za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji tak szczytnego wydarzenia jakim był Wielki Charytatywny Turniej Grupy AUTO WIMAR „Dzieci – Dzieciom”.
Więcej informacji na temat AMP GOOL znajdą Państwo na: www.ampgool.pl

 

Zarząd klubu AMP GOOL