Jesteś tutaj:

Nowe miejsce do odpoczynku i rekreacji w Zielonce

Data: 09.09.2019 r., godz. 12.30    675
W ostatni piątek na terenie Domu Pomocy Społecznej w Zielonce dokonano odbioru Otwartej Strefy Aktywności dla mieszkańców. Inwestycja została zrealizowana dzięki przyznanej Starostwu Wołomińskiemu rządowej dotacji.
Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej w Zielonce, mieszkańcy Zielonki oraz całego Powiatu Wołomińskiego mogą już korzystać z nowego miejsca do rekreacji i odpoczynku, które zostało zlokalizowane w parku okalającym DPS. – Cieszę się, że możemy udostępnić ten wyjątkowy teren nie tylko naszym pensjonariuszom, ale również wszystkim mieszkańcom i gościom, którzy szukają ciszy i odpoczynku na łonie natury – mówi Starostwa Wołomiński Adam Lubiak, który uczestniczył w odbiorze inwestycji od wykonawcy.

Teren przylegający do ponad stuletniego budynku DPS, zaprojektowanego przez jednego z najwybitniejszych polskich architektów przełomu XIX i XX w. Stefana Szyllera został gruntownie uporządkowany. Zainstalowane zostały urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu, miejsca do gry w szachy, a wokół stawu wytyczona została ścieżka do nordic walking oraz nowe ławki.

Inwestycja realizowana jest w ramach przyznanej Powiatowi Wołomińskiemu dotacji Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Całkowita wartość wykonanych prac wyniosła ok. 100 tys. złotych, w tym 25 tys. złotych rządowego dofinansowania.