Jesteś tutaj:

Arcymistrz nie zawodzi w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w szachach

Data: 12.02.2018 r., godz. 15.00    916
W niedzielę 11 lutego 47 zawodników zawitało do Hotelu U PIETRZAKÓW w Zielonce, by zmierzyć się w Mistrzostwach Powiatu Wołomińskiego w szachach szybkich (tempo: 10 min + 5 s za ruch na zawodnika). Organizatorem zawodów był UKS TSz Zieloni Zielonka przy współudziale Powiatu Wołomińskiego, który ufundował nagrody dla zwycięzców.
Uczestnicy rozegrali 9 rund w ciągu sześciu godzin. Ten morderczy wysiłek dla umysłu najlepiej zniósł arcymistrz Radosław Jedynak, który zgromadził 8,5 pkt i zremisował tylko w ostatnim pojedynku. Drugie miejsce wywalczył Stanisław Praczukowski (6,5 pkt), wyprzedzając lepszą wartościowością pomocniczą zawodnika miejscowego klubu - Przemka Laszczaka. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył również zawodnik klubu z Zielonki – Dominik Czarnomski, a w kategorii do lat 12 wygrał Tymon Kaźmierowski z Chylic. Najlepszą zawodniczką została Maria Malicka, która uplasowała się na 5. miejscu w klasyfikacji ogólnej. W kategorii najlepszej juniorki do lat 18 tryumfowała Joanna Kaczmarska, natomiast do lat 12 – wołominianka Małgorzata Zalewska. 
Najlepsi zawodnicy Mistrzostw PW w poszczególnych kategoriach szachowych otrzymali puchary, które wręczał wicestarosta wołomiński Adam Łossan. Dla najmłodszych uczestników zawodów organizatorzy przygotowali drobne upominki.