Jesteś tutaj:

GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH I PONADPODSTAWOWYCH

Data: 09.04.2019 r., godz. 13.22    439
5 kwietnia 2019 r. odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych i Ponadpodstawowych funkcjonujących na terenie Powiatu Wołomińskiego. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Wołomiński.
Celem giełdy było zapoznanie uczniów klas trzecich gimnazjów i klas ósmych szkół podstawowych z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z powiatu wołomińskiego.

Wołomiński EKONOMIK odwiedziło 1100 uczniów , w tym około 600 uczniów klas trzecich gimnazjów i 500 uczniów klas ósmych szkół podstawowych z terenu Powiatu Wołomińskiego, którzy szukali odpowiedzi na pytanie, do której szkoły powinni po ukończeniu gimnazjum lub szkoły podstawowej skierować swoje kroki. Uczniowie mogli uzyskać informacje na temat szkół, które funkcjonują na terenie powiatu wołomińskiego oraz zapoznać się z ich bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2019/2020.

Giełdę otworzył i uczniów oraz uczestników giełdy powitał Starosta Wołomiński Pan Adam Lubiak.

Podczas Giełdy swoją ofertę edukacyjną przedstawiły następujące szkoły:
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, Zespół Szkół w Wołominie, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu, Zespół Szkół Techniczno- Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach, I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie oraz I Liceum Ogólnokształcące PUL im. 111 Eskadry Myśliwskiej w Wołominie.

W giełdzie uczestniczył również Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Wołomina.

Wskazówek dotyczących dalszego kształcenia udzielali pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych z Wołomina, Tłuszcza i Zielonki.

Gimnazjalistom i uczniom szkół podstawowych życzymy dobrego wyboru dalszego kierunku kształcenia.

                                                                                                                                                                                                                                             Informacja ZSE w Wołominie