Jesteś tutaj:

POWIATOWY RODZINNY KONKURS EKOLOGICZNY 2019

Data: 12.03.2019 r., godz. 15.21    546
W ubiegłą sobotę (9 marca 2019 r.) odbyły się Warsztaty przyrodnicze dla rodzin z dziećmi, organizowane w ramach Powiatowego Rodzinnego Konkursu Ekologicznego, Konkurs jest organizowany w ramach edukacji ekologicznej, prowadzonej przez Wydział Ochrony Środowiska. W Konkursie bierze udział 47 osób.
Konkurs trwa już od listopada 2018 r. Dotychczas przeprowadzono 2 warsztaty podnoszące poziom świadomości ekologicznej mieszkańców powiatu oraz zachęcające do ekologicznego stylu życia:
Pierwsze spotkanie dotyczyło dokarmiania i rozpoznawania ptaków. Na koniec uczestnicy wykonali karmniki z materiałów recyklingowych. Podczas spotkania drugiego, uczestnicy wykonywali tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe z materiałów naturalnych i recyklingowych. 

Tematyka ostatnich warsztatów obejmowała następujące bloki tematyczne:
- Od robaka do ślimaka, czyli rzecz o bezkręgowcach, rola małych zwierząt w zachowaniu równowagi przyrodniczej i bioróżnorodności.
- Egzotyczne czy domowe, ryby, płazy, gady ptaki i ssaki, czyli o odpowiedzialności za oswojone zwierzęta oraz obowiązki opiekuna zwierząt.
- Niezły system ten ekosystem, czyli o zależnościach między organizmami i środowiskiem; wysiew nasionek ziół, pomidorków lub kwiatów do doniczek torfowych, które każdy z uczestników będzie mógł zabrać do domu.
Zgodnie z Regulaminem Konkursu, ostatnim etapem jest udzielenie odpowiedzi na pytania związane z wiedzą przekazywaną na ww. warsztatach. Pytania są do pobrania poniżej. W związku z prośbami uczestników Konkursu o wydłużenie czasu, przeznaczonego na przesłanie odpowiedzi, informujemy, że na odpowiedzi czekamy do 29 marca 2019 r. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród nastąpi do 30 kwietnia 2019 r.