Jesteś tutaj:

QLTURKA WIECZOROWĄ PORĄ - tym razem .... z harfą, mango i oczywiście kawą!

Data: 11.12.2018 r., godz. 11.00    911
W piątek 7 grudnia br. w Centrum Aktywności Fabryczna 3 w Markach odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu działań artystycznych według projektu „Qlturka Wieczorową Porą” dofinansowanego ze środków Powiatu Wołomińskiego.
W ramach wydarzenia odbył się koncert zespołu Kwazzy Mango Project, koncert Ewy Bemowskiej oraz pokaz baristyczny. Organizatorem serii wieczorków kulturalnych jest Fundacja Otwarte Serce.
Ewa Bemowska to studentka II roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką wielu nagród na konkursach solistycznych i konkursach muzyki kameralnej, o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Na koncercie zaprezentowała zarówno utwory klasyczne, jak i zaaranżowane na harfę utwory rozrywkowe, takie jak: „My Heart Will Go On” czy „Impromptu Caprice”.
Kwazzy Mango Project to zespół grający muzykę autorską mieszając wiele różnych gatunków, m.in. funk, reggae, jazz czy ska. Podczas koncertu zespół wykonał m.in. przeboje z niedawno wydanej EP, czyli „Ale o co chodzi?”, „Wszystko co mam” czy „Zmrok”. Na koncercie obecnych było wielu fanów zespołu, którzy weszli w interakcję poprzez wspólne śpiewanie zwłaszcza podczas piosenki „Mango siej”.
Pomiędzy koncertami odbył się pokaz baristyczny, podczas którego możliwe było spróbowanie kawy parzonej sposobami alternatywnymi: drip, chemex oraz aeropress. Podczas wieczorku nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja, którzy przyjechał z Wołomina i częstował uczestników słodyczami.