Jesteś tutaj:

Choinki za elektrośmieci – Ekologiczne Święta

Data: 10.12.2018 r., godz. 17.09    2355
Przed Świętami Bożego Narodzenia Starosta Wołomiński zaprasza mieszkańców powiatu do udziału w akcji proekologicznej, przygotowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Zaplanowana akcja polega na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, którego nie brakuje w naszych gospodarstwach domowych. Naszym celem jest połączenie przyjemnego świętowania z działaniem pożytecznym dla środowiska!

Co to są elektrośmieci? 

Elektrośmieci (ZSEE czyli Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny) to wszystkie popsute, od dawna nieużywane, już niepotrzebne urządzenia elektryczne i elektroniczne, działające kiedyś na prąd lub na baterie, np. zepsute komputery, czajniki, zabawki i gadżety elektroniczne. Zawierają one wiele cennych elementów metalowych, które podlegają odzyskowi, a także elementy niebezpieczne, które powinny być prawidłowo zutylizowane, co zapewni nam profesjonalna firma.


W nagrodę za proekologiczną postawę mieszkańcy powiatu wołomińskiego mają szansę otrzymać drzewko, które może zostać przesadzone do ziemi w naszych ogródkach.

Są to żywe choinki (gatunku świerk serbski) w donicach, o wysokości 1,0-1,2 m. Mamy ich 300 sztuk!

Akcja odbędzie się 15 grudnia 2018 roku przed budynkiem Starostwa Powiatowego (wjazd od ul. Ogrodowej). Akcja trwać będzie od godz. 9.00 do czasu rozdania wszystkich choinek.Serdecznie zapraszamy!