Jesteś tutaj:

Konferencja poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców
w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie

Data: 08.11.2018 r., godz. 15.00    411
W środę 7 listopada b.r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości w Wołominie odbyła się konferencja poświęcona zatrudnianiu cudzoziemców.
Jej organizatorem był Powiatowy Urząd Pracy w Wołominie, a spotkanie odbyło się w ramach Europejskich Dni Pracodawców, które obchodzone są w tym roku w dniach od 5 do 9 listopada. Urząd, zgłaszając do Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej swój akces, wybrał tematykę rynku pracy najbardziej aktualną i wymagającą omówienia, tj. zatrudnianie cudzoziemców, gdyż ostatnimi czasy pracodawcy w Polsce zaczęli odczuwać nasilający się niedobór kadry pracowniczej. Przyczyny powyższego są różne i nadal pozostają niezbadane. Aby jednak móc dalej funkcjonować firmy, w tym także z naszego powiatu działające w różnych branżach, zatrudniają lub planują zatrudniać u siebie cudzoziemców.
Prelegentami podczas konferencji byli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Wołominie zajmujący się tematyką zatrudniania cudzoziemców oraz Funkcjonariusze Straży Granicznej Warszawa – Modlin zatrudnieni w Zespole ds. Kontroli Legalności Zatrudnienia.
Mamy nadzieję, że poruszone na konferencji kwestie pozwoliły zapoznać lub przybliżyć Pracodawcom z Powiatu Wołomińskiego temat obowiązujących procedur, wymaganej dokumentacji jak też ustrzec przed nierozwagą czy też niewiedzą podczas zatrudniania osób spoza naszego kraju.
Wszystkim obecnym na spotkaniu serdecznie dziękujemy za przybycie i poświęcony czas.