Jesteś tutaj:

Kolejne spotkania z literaturą i językiem
w Pałacu w Chrzęsnem

Data: 07.11.2018 r., godz. 15.00    414
Za nami kolejne spotkania z literaturą i językiem. 6 listopada w Pałacu w Chrzęsnem uczniowie ze szkół naszego powiatu po raz kolejny spotkali się z wyjątkowymi gośćmi.
Dla najmłodszych uczniów, w wieku 8-11 lat, przygotowane zostało spotkanie z dziennikarką Polskiego Radia Agnieszką Kunikowską. Udział w tym wydarzeniu wzięły szkoły z Zagościńca i z Jasienicy.
O godzinie 11.30 i 13.00 odbyły się spotkania z językoznawczynią - prof. Ewą Kołodziejek z Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematem wykładu, którego wysłuchali uczniowie ze Strachówki i Postolisk, brzmiał: „Jak się pięknie różnić – o kulturze dialogu”.
Na ostatnie tego dnia wydarzenie zaprosiliśmy grupę starszych uczniów, która spotkała się z polską reporterką i fotografką mieszkającą w Norwegii – Iloną Wiśniewską. Autorka opowiadała o swojej pasji, podróżach, Skandynawii oraz o najnowszej swojej książce o Grenlandii.
Pałacowy Spichlerz tego dnia również gościł uczniów z wołomińskiego Ekonomika i LO z Urli na zajęciach z dziennikarstwa. Już 20 listopada zakończenie i podsumowanie warsztatów, podczas których kolejni fantastyczni goście, tacy jak prof. Katarzyna Kłosińska – sekretarz Rady Języka Polskiego oraz Adam Zieliński znany jako raper Łona, który jest laureatem tytułu Młodego Ambasadora Polszczyzny 2017 w konkursie „Mistrz mowy polskiej”.

Magdalena Roguska
Pałac w Chrzęsnem