X Międzypowiatowy Szkolny Bieg Komandosa

Data: 10.10.2018 r., godz. 15.00    254
W piątek 5 października na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach odbył się X Międzypowiatowy Szkolny Bieg Komandosa, którego organizatorem był zespół ds. sportowo-obronnych LO w Urlach. Zawody współorganizowane przez Powiat Wołomiński wpisały się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych naszego regionu.
W tegorocznym biegu udział wzięły reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z: Tłuszcza, Ostrowi Mazowieckiej, Łomży, Mrozów i Urli . W ramach rywalizacji uczniowie mieli do pokonania trasę o długości 1,5 km i 3 km, na której znajdowały się różnorodne przeszkody. Strzelanie, czołganie pod zasiekami, przejście przez opony, przeskoczenie ścianki, rzut granatem i to wszystko w biegu – zadanie, które organizatorzy postawili przed młodzieżą nie było łatwe.
W oczekiwaniu na wyniki zawodnicy udali się na poczęstunek, którego sponsorami byli: Zakłady Mięsne Jadów-Wójty Piotr Piotrowski, Piekarnia Mirosław Laska z Jadowa i Cecylia Witkowska Sklep „Celinka” w Borzymach.
Najlepsi w rywalizacji drużynowej okazali się uczniowie z Zespołu Szkół w Mrozach. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Zespołu Szkół w Tłuszczu, a trzecie drużyna z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. W klasyfikacji indywidualnej najlepszą zawodniczką okazała się Weronika Wiska z Łomży, a wśród chłopców wygrał Przemysław Żelazowski z Mrozów. Zwycięzcom nagrody i puchary wręczyła Dyrektor Liceum w Urlach Maria Łopuska oraz zaproszeni goście: Adam Łossan - Wicestarosta Wołomiński, Dariusz Kokoszka – Wójt Gminy Jadów, Olga Wileńska - Naczelnik Wydziału Edukacji, Józef Melak – Pełnomocnik Starosty, Magdalena Suchenek – Radna Powiatu Wołomińskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu wyrównanej rywalizacji i gry fair play.

Mariusz Kozaczuk