Jesteś tutaj:

Pałac w Chrzęsnem ponownie zachrzęścił polszczyzną

Data: 10.10.2018 r., godz. 15.00    658
Wtorkowego, jesiennego dnia - 9 października gościliśmy w Pałacu w Chrzęsnem wybitnych twórców, jak również blisko 150 uczniów ze szkół Powiatu Wołomińskiego.
W godzinach 10.00 i 11.30 najmłodsze dzieci spotkały się z pisarką Dorotą Kasjanowicz i animatorką kultury Katarzyną Lis. Zajęcia w formie warsztatów literacko-językowych oscylowały wokół książki "30 znikających trampolin".
Jednocześnie w Spichlerzu rozpoczęły się warsztaty językowo-dziennikarskie dla młodzieży pt.: "Czy mówimy tym samym językiem". Dwie grupy licealistów ze szkół w Wołominie i Urlach, podczas czterech spotkań, będą wprowadzane w tajniki reportażu prasowego i radiowego. Pod okiem prowadzących: Mateusza Adamczyka, Stanisława Zawiślińskiego, Dagmary Banasik i Ewy Lipowicz, młodzież dyskutować będzie o roli języka w naszym życiu – tego w jaki sposób się nim posługujemy i dlaczego tak trudno jest się czasem porozumieć.
O godzinie 13.00 przybył kolejny gość: wybitny pisarz i reporter Cezary Łazarewicz- autor książki "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka". Jest on laureatem Nagrody Literackiej "Nike" 2017. Młodzież ze szkoły w Zielonce w wielkim skupieniu wysłuchała rozmowy z pisarzem, którą poprowadziła Elżbieta Szymańska z Mazowieckiego Instytutu Kultury. Była to niewątpliwie lekcja historii i kolejny ważny temat , jaki podjęty został podczas pałacowych spotkań. Emocjonujące fragmenty książki przeczytała aktorka Anna Bugajska.
Kolejne spotkanie już 16 października.

Magdalena Roguska