Jesteś tutaj:

WOŁOMIN- MOJA MAŁA OJCZYZNA

Data: 08.10.2018 r., godz. 16.12    595
Dnia 2 października 2018 r. odbyła się XVI gra terenowa „Wołomin – moja mała Ojczyzna” zorganizowana przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie.
Impreza miała charakter międzyszkolny. Do wspólnej zabawy i rywalizacji, do klas drugich EKONOMIKA, przyłączyły się dwie grupy gimnazjalistów z Wołomina. Na trasie gry terenowej do przejścia były m.in. punkty: Izba Muzealna im. Wodiczków, Ośrodek Sportu i Rekreacji Huragan, Muzeum im. Nałkowskich, rezerwat Grabicz, park im. Bohdana Wodiczki, Urząd Miejski w Wołominie.
Ta piesza wyprawa turystyczna uczniów EKONOMIKA i gimnazjów przebiegła w miłej atmosferze oraz wyjątkowo sprzyjającej aurze. Słońce dopisało. Dopisały też humory uczestnikom marszu. Pełni zapału i zaangażowania mierzyli się z zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów. Trzeba było wykazać się wiedzą przyrodniczą, geograficzną, historyczną, a nawet sprawnością fizyczną. Pytania dotyczyły najbliższego regionu oraz miasta. Była też okazja do wzbogacenia swojej wiedzy na temat uwarunkowań geograficznych terenu, jego walorów krajobrazowych, historii Wołomina oraz wybitnych osobistości związanych z regionem. Uczestnicy gry terenowej mieli okazję spotkać się z panią burmistrz Wołomina Elżbietą Radwan, która przybliżyła młodzieży specyfikę pracy urzędu oraz opowiedziała o inwestycjach w mieście.

Tematyka wyprawy przypadła uczestnikom do gustu. Mieli oni okazję bardziej zintegrować się ze swoją „małą Ojczyzną”.
Do zobaczenia na trasie za rok!Katarzyna Krupska, Katarzyna Żmudzka- ZSE Wołomin