Jesteś tutaj:

KOLARSKI CUD PRZEJECHAŁ PRZEZ RADZYMIN

Data: 04.09.2018 r., godz. 15.00    911
Wielobarwny peleton kolarzy z całej Polski ścigał się w 2 września w Radzyminie w ramach Wyścigu "Cud nad Wisłą" im. Henryka Różyckiego. Swoich sił mogli spróbować wszyscy miłośnicy szosowego sportu: dzieci, młodzież i dorośli, amatorzy oraz zawodnicy z licencjami.
Radzymiński wyścig można zaliczać do polskiego kanonu kolarskich imprez. Każdy szanujący się zawodnik powinien wystartować w nim chociaż raz, mierząc się z okolicznymi trasami. Wydarzenie nie jest tylko hołdem dla militarnego triumfu Polaków nad Sowietami. To również wyścig, któremu patronuje Henryk Różycki. Był on wielkim pasjonatem kolarstwa, wieloletnim trenerem Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów oraz założycielem klubu UKS Radzymin.
Dyrektor sportowy wyścigu, a jednocześnie trener AMP UKS Vitoria Radzymin przygotował kilka wariantów trasy. W ten sposób umożliwił start w wyścigu kolarzom w dowolnym wieku i o różnym poziomie umiejętności. Klasyczny wyścig przerodził się więc w sportowe święto, promujące zdrowy styl wśród wszystkich mieszkańców powiatu wołomińskiego. Pozytywną atmosferę kreowali animatorzy w miasteczku rowerowym, dbając o to, by bawiące tam dzieci oraz opiekunowie nie nudzili się ani chwili.
Sprawną organizację wyścigu – wymagającego ograniczeń ruchu w drogowym – zapewniła udana współpraca ze służbami porządkowymi. Kolarze bezpiecznie pokonywali poszczególne dystanse, zapewniając emocje kibicom zgromadzonym na trasie. Wśród pań amatorek triumfowała Ewa Gołąb (01:23:17), a wśród panów – Piotr Kirpsza (01:19:41). W kategorii elita walka o sukces trwała do ostatnich centymetrów. Doszło do sprinterskiego finiszu, który najlepiej rozegrał Jarosław Marycz (01:44:18), wyprzedzając o błysk szprychy Sylwestra Janiszewskiego (01:44:19) i Michała Podlaskiego (01:45:09).
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński oraz Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski, a także Unia Związków Sportowych Warszawy i Mazowsza, AMP UKS Victoria Radzymin i Radzymiński Ośrodek Kultury i Sportu. Puchary i medale dla laureatów wyścigu ufundował Powiat Wołomiński.

Przemysław Zieliński


Agencja Reklamowa Wielka Radość