Jesteś tutaj:

Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną

Data: 30.05.2018 r., godz. 15.00    1194
W dniu 20 maja 2018 r. w Parku im. Bohdana Wodiczki w Wołominie odbył się Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną pod hasłem Więcej nas łączy, niż dzieli.
Organizatorem wydarzenia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wołominie. Współorganizatorem był Powiat Wołomiński. Swoim patronatem wydarzenie to objęła również Pani Elżbieta Radwan Burmistrz Wołomina. Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną był połączony z obchodami Dni Wołomina.
Impreza rozpoczęła się uroczystą Mszą Świętą w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej. Po Mszy uczestnicy oraz ich rodziny przemaszerowali na skwer im. Bohdana Wodiczki. Towarzyszyła im orkiestra z Miejskiego Domu Kultury w Wołominie.
O godz. 14 Pan Marcin Maćkowiak ̵ Dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego uroczyście powitał wszystkie osoby, zaproszonych gości oraz rodziny i wychowanków. Podkreślił, jak ważna jest godność osób niepełnosprawnych oraz jak istotne znaczenie ma funkcjonowanie społeczne i osobiste dla każdego, kto zajmuje się, opiekuje osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Wspomniał również, że godność należy się każdemu człowiekowi, bez względu na wiek, płeć, pochodzenie czy niepełnosprawności.
Po uroczystym otwarciu imprezy przez Dyrektora Ośrodka oraz Burmistrz Wołomina Elżbietę Radwan na wszystkich gości czekało wiele atrakcji, np. recital muzyczny Maksyma Rzemińskiego, który wprowadził uczestników w świat pełen pięknej muzyki poważnej, oraz pokaz grupy kickboxingu pod okiem trenera kadry narodowej Grzegorza Engela.
Oprawę muzyczną zapewnił przyjaciel ośrodka DJ Mariusz, który wspólnie z byłymi wychowankami prezentował hity lat 90. Pracownicy PSONI Koło w Wołominie przygotowali również inne ciekawe propozycje spędzenia czasu: kącik kulinarny (pyszne, zdrowe i ekologiczne soki owocowe), kącik słodkości, warsztaty malowania na stretchu,
loterię fantową - Pokaż kotku, co masz w środku oraz maskotki animacyjne.
Oprócz tych atrakcji można było również poznać tajniki pracy dogoterapeuty, zobaczyć alpaki z pięknego Podlasia. Ośrodek Pomocy Społecznej w Wołominie przygotował dla uczestników pyszną watę cukrową, kiełbaski i grochówkę. Można było pojeździć małymi samochodzikami. Podczas imprezy była wspaniała pogoda.
Z całego serca dziękuję wszystkim za doskonałą współpracę przy organizacji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym dniu Wołomin pokazał i podkreślił ważność osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wszyscy byliśmy razem, gdyż więcej nas łączy, niż dzieli.

Marcin Maćkowiak 
Dyrektor OREW w Wołominie