Laureaci XVIII Norwidowskiego Konkursu Poetyckiego wyłonieni!

Data: 30.05.2018 r., godz. 12.00    1587
Laureaci XVIII Konkursu Poetyckiego "Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi" zostali wyłonieni 23 maja br. w 135. rocznicę śmierci Norwida.
Organizatorami konkursu byli: Wójt Gminy Dąbrówka oraz Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce, współorganizatorem Powiat Wołomiński. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Starosta Wołomiński. W XVIII edycji konkursu udział wzięło 115 uczestników z terenu powiatu wołomińskiego, wyszkowskiego, legionowskiego i węgrowskiego. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i liceów, którzy prezentowali się w trzech kategoriach: recytacji indywidualnej, teatru jednego aktora i poezji śpiewanej. W skład jury wchodzili pracownicy naukowi, aktorzy oraz artyści, m.in.: dr Tomasz Korpysz, dr Joanna Trzcionka, Karol Samsel, Marcin Będkowski, Małgorzata Kaczmarska-Ferenc, Andrzej Ferenc, Katarzyna Herman, Jerzy Łazewski, Hubert Zimoląg, Jolanta Denejko, Anna Suchowiecka oraz Natalia Jakubowska. Po zakończeniu przesłuchań uczestnicy konkursu mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach aktorskich prowadzonych przez członków jury. Udzielali oni porad, m.in. dotyczących analizy i interpretacji tekstu, doboru repertuaru, ogólnego wyrazu artystycznego, dykcji itp. Na zakończenie wręczone zostały nagrody za udział.
Jak co roku, ceremonię rozpoczęto złożeniem kwiatów przez przedstawicieli władz samorządowych oraz dyrektorów szkół w Kościele Parafialnym w Dąbrówce, pod tablicą upamiętniającą chrzest Poety oraz na cmentarzu parafialnym, na symbolicznym grobie Matki Norwida. W dalszej części uroczystości w Gminnym Centrum Kultury w Dąbrówce zaprezentowali się zdobywcy pierwszych miejsc oraz nastąpiło wręczenie nagród wszystkim laureatom:

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. I-III, recytacja
II miejsce: Natalia Rojek – Niepubliczne Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu,
II miejsce: Maciej król – GOK Jadów,
III miejsce: Krzysztof Zacharski – CKSiR w Tłuszczu,
III miejsce: Mikołaj Odrobina – MOK Ząbki,
III miejsce: Mateusz Maksajdowski – Polsko-Angielska Szkoła Podstawowa „Akademia Ucznia” w Wyszkowie,
Wyróżnienie: Małgorzata Kania – Szkoła Podstawowa nr 2 w Zielonce,
Wyróżnienie: Krystian Frączek-Kościółek – GOK Jadów,
Wyróżnienie: Julia Parnicka – Publiczna Szkoła im. Adeli Goszczyńskiej we Wszeborach,
Wyróżnienie: Jagna Orzechowska – Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. I-III, poezja śpiewana
II miejsce: Gabriela Balcerak – CKSiR w Tłuszczu,
II miejsce; Aleksandra Bieszczad – Szkoła Podstawowa im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce,
II miejsce: Maja Kukla – MOK Ząbki.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI, recytacja
I miejsce: Paweł Ryszawa – GOK Jadów,
III miejsce: Dominika Boguszewska – Zespół Szkolno- Przedszkolny w Zabrodziu,
III miejsce: Katarzyna Demkiw – szkoła Podstawowa im. B. Tokaja w Nieporęcie,
Wyróżnienie: Bianka Lis – szkoła Podstawowa nr 2 w Łochowie,
Wyróżnienie: Juliusz Jaroszewski – Szkoła Podstawowa nr 2 w Łochwie,
Wyróżnienie: Jan Rudajko – CKSiR w Tłuszczu,
Wyróżnienie: Justyna Żelazowska – MOK Ząbki.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI, teatr jednego aktora

I miejsce: Szymon Kowalczyk – GOK Jadów,
II miejsce: Franciszek Mikulski – GOK Jadów,
III miejsce: Amelia Jaczewska – MOK Ząbki.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. IV-VI, poezja śpiewana
I miejsce: Michał Siuchta – GOK Jadów,
II miejsce: Dominika Jóźwiak; Julia Grudzień – Szkoła Podstawowa nr 1 im. ppłk. M. Pisarka w Radzyminie,
II miejsce: Nadia Grobel; Aleksandra Kościuczuk; Aleksandra Pszczoła; Jakub Dworak -– Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Białobrzegach,
Wyróżnienie: Natalia Osińska; Karolina Przywoźna; Wiktoria Chmielewska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśniakowiźnie.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. VII i gimnazjów, recytacja
I miejsce: Patrycja Cichocka – MOK Ząbki,
II miejsce: Aleksandra Świerczewska – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Marii Konopnickiej w Słupnie,
II miejsce: Zofia Ziółkowska – MOK Ząbki,
III miejsce: Zuzanna Rurarz – Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dąbrówce,
III miejsce: Julia Pawlak – Szkoła Podstawowa im. C.K. Norwida w Dąbrówce,
Wyróżnienie: Anna Stolarska – GOK Jadów,
Wyróżnienie: Julia Opłotna – CKSiR w Tłuszczu,
Wyróżnienie: Julia Kos – Szkoła Podstawowa im. B. Tokaja w Nieporęcie,
Wyróżnienie: Paulia Baumgart – Szkoła Podstawowa im. B. Tokaja w Nieporęcie,
Wyróżnienie: Małgorzata Cymer – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zielonce,
Wyróżnienie: Maja Żołędowska – Szkoła Podstawowa im. ks. H. Nowackiego w Adelinie.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. VII i gimnazjów, teatr jednego aktora

I miejsce: Oliwia Sasin – MOK Ząbki,
II miejsce: Julia Kowalczyk – CKSiR w Tłuszczu,
III miejsce: Oliwia Kimont – SSP nr 5 w Wołominie,

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół podstawowych kl. VII i gimnazjów, poezja śpiewana
I miejsce: Marlena Bujniak – CKSiR w Tłuszczu,
II miejsce: Wiktoria Chmielewska – Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marynarki Wojennej RP w Wołominie,
II miejsce: Gabriela Rucińska – Szkoła Podstawowa w Dębinkach,
III miejsce: Katarzyna Czajkowska – CKSiR w Tłuszczu,
Wyróżnienie: Alicja Gerej – Szkoła Podstawowa nr 4 w Zielonce.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół średnich, recytacja

Wyróżnienie: Ewelina Stec – MOK Ząbki,
Wyróżnienie: Faustyna Martyna – I LO im. C. K. Norwida w Dąbrówce.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół średnich, teatr jednego aktora

I miejsce: Maciej Fijałkowski – MOK Ząbki,
II miejsce: Julia Wiśniewska – Zespół Szkół ekonomicznych im. S. Staszica w Wołominie,
III miejsce: Julia Sztorc – I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.

Kategoria wiekowa: uczniowie szkół średnich, poezja śpiewana
III miejsce: Aleksandra Milczarczyk; Michał Laskowski – I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.