Jesteś tutaj:

Szkolny etap III Powiatowego Konkursu Ekologicznego 2018

Data: 24.04.2018 r., godz. 15.00    2038
W dniu 10 kwietnia 2018 r. odbył się szkolny etap III Powiatowego Konkursu Ekologicznego 2018 dla uczniów szkół z powiatu wołomińskiego.
Celem konkursu było m.in. budowanie postaw proekologicznych oraz poszerzenie wiedzy o środowisku przyrodniczym i ekologii, wśród dzieci, młodzieży i nauczycieli, podniesienie wiedzy o obszarach cennych przyrodniczo w powiecie wołomińskim, promocja walorów przyrodniczych i obszarów prawnie chronionych powiatu wołomińskiego.

W etapie szkolnym wzięło udział 37 drużyn z klas IV-V szkół podstawowych i 76 drużyn z gimnazjów i klas VI-VII szkół podstawowych. Etap ten polegał na udzieleniu poprawnych odpowiedzi na pytania testowe. Drużyny, które zdobyły najwyższą ilość punktów, będą walczyły o zwycięstwo w etapie finałowym, który odbędzie się 22 maja 2018 r. Wołominie. Poniżej przedstawiamy listę drużyn, które zakwalifikowały się do etapu finałowego:
Drużyny z I kategorii wiekowej (klasy IV-V szkoły podstawowe):
  • drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej w Czarnej
  • drużyna nr 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu
  • drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie
  • drużyna nr 12 ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r. w Markach
  • drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadowie. 

Drużyny z II kategorii wiekowej (klasy VI-VII szkoły podstawowe i gimnazja):
  • drużyna nr 8 ze Szkoły Podstawowej w Czarnej,
  • drużyna nr 11 z Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi z Radzymina,
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Prusa w Zielonce,
  • drużyna nr 7 z Gimnazjum nr 3 z Wołomina,
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej im. Rzeczpospolitej Norwidowskiej w Strachówce,
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu,
  • drużyna nr 2 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Małego Powstańca w Ząbkach,
  • drużyna nr 7 ze Szkoły Podstawowej im. Mariana Gotowca w Klembowie,
  • drużyna nr 5 ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu,
  • drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Wołominie,
  • drużyna nr 3 ze Szkoły Podstawowej nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie,
  • drużyna nr 1 ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Pomnika Zwycięstwa 1920 r. w Markach,
  • drużyna nr 3 ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.
ETAP FINAŁOWY ODBĘDZIE SIĘ 22 MAJA 2018 r. w Powiatowym Centrum Dziedzictwa i Twórczości (Fabryczka) w Wołominie ul. Orwida 20:
  • dla uczniów z I KATEGORII WIEKOWEJ o godz.10.00,
  • dla uczniów z II KATEGORII WIEKOWEJ o godz.10.50. 

Opiekunów drużyn, które zostały zakwalifikowane do etapu finałowego, prosimy o mailowe potwierdzenie przybycia ww. drużyn na etap finałowy (zgodnie z regulaminem konkursu) na adres b.kopyt@powiat-wolominski.pl (do 10 maja 2018 r.).