Jesteś tutaj:

GIEŁDA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH 2018

Data: 11.04.2018 r., godz. 15.09    786
6 kwietnia 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, pod patronatem Starosty Wołomińskiego, Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych funkcjonujących na terenie Powiatu Wołomińskiego.
Celem, organizowanej co rok w kwietniu, giełdy jest ułatwienie młodzieży gimnazjalnej dostępu do oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych.

Wołomiński EKONOMIK odwiedziło ponad 500 uczniów klas trzecich z 14 gimnazjów z terenu Powiatu Wołomińskiego, którzy szukali odpowiedzi na pytanie, do której szkoły powinni po ukończeniu gimnazjum skierować swoje kroki. Gimnazjaliści mogli uzyskać informacje na temat szkół, które funkcjonują na terenie powiatu wołomińskiego oraz zapoznać się z ich bogatą ofertą edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.
Podczas Giełdy swoją ofertę edukacyjną przedstawiły następujące szkoły:
Zespół Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Wołominie, Zespół Szkół w Wołominie, Zespół Szkół im. Prezydenta I. Mościckiego w Zielonce, Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu, Zespół Szkół Techniczno- Zawodowych im. inż. Cz. Nowaka w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. C. K. Norwida w Radzyminie, Liceum Ogólnokształcące im. Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Urlach, I Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Nałkowskiego w Wołominie, III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Wołominie.

W giełdzie uczestniczył również Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Powiatowy Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości z Wołomina.
Wskazówek dotyczących dalszego kształcenia udzielali pracownicy Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych z Wołomina, Tłuszcza i Zielonki.

Gimnazjalistom życzymy dobrego wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.

ZSE Wołomin